W sobotę ostatni domowy mecz w tym sezonie. Wiara Lecha zmierzy się z Koroną Piaski

W sobotę, 8 czerwca, spotkaniem 32. kolejki IV ligi lechici pożegnają się ze śródecką trybuną. Do Poznania przyjedzie 15. w tabeli Korona Piaski, a pierwszy gwizdek na stadionie przy ulicy Gdańskiej zabrzmi o godzinie 19.

Piaszczanie to jedna z tych drużyn, których rywalizacja z poznaniakami ma korzenie jeszcze klasę rozgrywkową niżej. Po utworzeniu V ligi w 2018 roku przez trzy sezony obie drużyny grały ze sobą pięciokrotnie (w sezonie 19/20 przez pandemię odbyła się tylko runda jesienna), uzyskując korzystny dla drużyny z Poznania bilans trzech zwycięstw i dwóch porażek. W 2021 roku koroniarze awansowali do IV ligi, więc na kolejne starcie obu zespołów trzeba było czekać ponad dwa lata, gdy Niebiesko-Biali również wywalczyli promocję. W czwartym w historii meczu w Piaskach górą ponownie byli Kibole. Zwyciężyli oni 2:1 po bramkach Daniela Mankiewicza oraz Michała Niedźwiedzkiego, który trafił do siatki w doliczonym czasie gry drugiej połowy.

Pierwsze dwa czwartoligowe sezony Korony były solidne, zakończone w środku stawki. W tym niestety nie jest już tak kolorowo i praktycznie od początku balansuje na krawędzi strefy spadkowej, spędzając też w niej część kolejek. Do tej pory udało się uzbierać 27 punktów w 31 spotkaniach, co daje tylko punkt przewagi nad będącą na 16. miejscu Polonią Kępno. Jednak większość oczek, bo aż szesnaście, zdobytych zostało podczas wyjazdów, a składają się na nie 4 zwycięstwa, 2 remisy oraz 9 porażek.

Pod względem bieżącej formy, będzie to potyczka drużyn znajdujących się na dwóch różnych biegunach. W ostatnich trzech koroniarze ulegali Polonii Chodzież, Mieszkowi i Ostrovii, natomiast lechici pokonywali Nielbę, Tarnovię i Pogoń. Goście walczyć będą o to, by nie wpaść do grupy zespołów zagrożonych spadkiem, a gospodarze o umocnienie się w górnej połowie tabeli.

Z dodatkowych atrakcji towarzyszących temu widowisku, wraz z przyjazdem Korony nadarzy się okazja, by śledzić poczynania kolejnych zawodników z przeszłością w najwyższych klasach rozgrywkowych, grających na poziomie IV ligi. W kadrze zespołu z Piasków znajdują się bowiem Arkadiusz Piech i Łukasz Sierpina, którzy większość swoich karier spędzili w Ekstraklasie i I lidze.

Mecz Wiara Lecha – Korona Piaski odbędzie się w sobotę, 8 czerwca o godzinie 19 na poznańskiej Śródce. Sędzią głównym widowiska zostanie Dominik Krupa, natomiast zza linii bocznych asystować mu będą Krzysztof Filar i Mateusz Śnieguła. Wejście na ten pojedynek będzie płatne – cena pojedynczego biletu-cegiełki wyniesie 10 złotych (dzieci do lat 10 wchodzą za darmo).

Other Articles