Wiara Lecha – Korona Piaski 3:3

W ostatnim domowym meczu tego sezonu Wiara Lecha zremisowała z Koroną Piaski 3:3. Bramki dla lechitów zdobywali Jakub Kieliszewski, Krzysztof Kaźmierczak oraz Daniel Mankiewicz, który w 99. minucie wykorzystał rzut karny dający wyrównanie.

Większość osób przed tym spotkaniem stawiała Niebiesko-Białych z Poznania w roli wyraźnych faworytów. Mieli oni za sobą serię pięciu meczów bez porażki, w tym trzy zwycięstwa z rzędu, natomiast goście podchodzili do sobotniej rywalizacji mając trzy przegrane w ostatnich trzech pojedynkach. Zgodnie z przewidywaniami gospodarze przejęli inicjatywę, a w ciągu pierwszych trzydziestu minut Korona tylko raz zdołała na chwilę zamknąć ich na własnej połowie. W 29. minucie zawodnik przyjezdnych po rozegraniu w prawym narożniku, przedarł się wzdłuż linii końcowej do środka. Dostrzegł on znajdującego się na piątym metrze przy bliższym słupku Arkadiusza Piecha, który wywalczył sobie pozycję i zamienił niskie dośrodkowanie na prowadzenie koroniarzy. Na odpowiedź Kiboli nie trzeba było długo czekać. Trzy minuty później niedokładne wznowienie od bramki przejął Kacper Osajda, od razu posyłając prostopadłe podanie na prawą stronę pola karnego do wybiegającego Jakuba Kieliszewskiego. Ten zachował się jak rasowy napastnik i w pierwszym kontakcie z piłką uderzył obok bezradnego golkipera, czym doprowadził do wyrównania. Remis nie utrzymał się długo. W 36. minucie piaszczanie ponownie wyprowadzili atak prawą flanką. Skrzydłowy gości wycofał piłkę spod linii końcowej w centrum szesnastki, gdzie znalazł się niepilnowany pomocnik, który strzałem w lewy dolny róg przywrócił przewagę bramkową gości. Poznaniacy na ostatnie chwile przed przerwą wrócili do swojej gry z początku meczu, ale kolejnych szans na gole musieli szukać w drugiej części.

W niej Korona oddała pole do popisu zawodnikom DWL, lecz przez długi czas nie byli oni w stanie przedostać się do dobrej okazji strzeleckiej. Dopiero w 69. minucie wymierne efekty przyniosło kombinacyjne rozegranie z udziałem kilku zawodników Wiary Lecha. Z prawej strony przed polem karnym do ustawionego w środku Marcina Daniela podał Dawid Czerniejewicz. Ten wycofał do Łukasza Szumińskiego, który znalazł z lewej Krzysztofa Kaźmierczaka. Nominalny lewy obrońca wykorzystując zwód do słabszej nogi zmylił rywala i urwał się w kierunku bramki. Tuż przed strzałem przełożył sobie piłkę z powrotem do lewej, jednak strzał zewnętrzną częścią stopy poszybował wprost w golkipera. Zaskakująco to uderzenie okazało się na tyle trudne, że przełamało jego ręce i ostatecznie wpadło w boczną siatkę, a na tablicy wyników znów był remis. Korona trzeci raz wyszła na prowadzenie w 83. minucie. Z futbolówką wzdłuż linii bocznej przebiegł nienaciskany skrzydłowy, który dośrodkował. Schowany za defensorem Piech wyprzedził oponenta i soczystym wolejem umieścił piłkę pod poprzeczką. Dla Niebiesko-Białych rozpoczął się wyścig z czasem. Nastąpiła wymiana ciosów, w trakcie której przeciwnicy starali się ukraść trochę cennych sekund, lecz finalnie nie opłaciło się to, ponieważ do doliczonych pięciu minut sędzia dodał kolejne. Po wprowadzeniu z rzutu wolnego, wysoko przez pół boiska w pole karne zagrał Szumiński. Po przedłużeniu podania przez Kałżyńskiego, w trakcie walki Daniel Mankiewicz zderzył się z bramkarzem, a piłka powędrowała do Mateusza Szeląga, który został sfaulowany na skraju pola szesnastki. Arbiter nie wahał się i wskazał na jedenasty metr. W decydującym momencie odpowiedzialność na siebie wziął Mankiewicz, który pewnie wykorzystał daną mu szansę i strzałem w prawą stronę uratował Kibolom ważny punkt.

Dzięki jednopunktowej zdobyczy Niebiesko-Biali przesunęli się na 7. miejsce w tabeli, ponieważ mająca jedno spotkanie rozegrane mniej Victoria Września uległa na własnym terenie Polonii Leszno 1:2, a grająca o tę pozycję Polonia Chodzież przegrała 0:1 z Ostrovią. Właśnie z chodzieżanami w 33. kolejce zagra Wiara Lecha. W sobotę, 15 czerwca o godzinie 16 na boisku w Dziembowie lechici zmierzą się w bezpośrednim starciu o to, kto do samego końca będzie liczyć się w pojedynku o siódmą lokatę.

IV Liga 2023/2024

Stadion MOS przy ulicy Gdańskiejul. Gdańska 1, Poznań

8 czerwca 202419:00
(32)
Korona Piaski
3 - 3
Bramki: 32′ Jakub Kieliszewski, 69′ Krzysztof Kaźmierczak, 90’+5 Daniel Mankiewicz  – 29′ 36′ 83′
Żółte kartki: Łukasz Szumiński
Wiara Lecha: Wincenty Olesienkiewicz – Dawid Czerniejewicz (77. Dominik Bednarek), Kuba Kałżyński, Mateusz Szeląg, Krzysztof Kaźmierczak – Kacper Osajda (56. Bartosz Duda), Łukasz Szumiński, Mateusz Pacek (68. Marcin Daniel), Bartosz Świątek (56. Maksymilian Walczak), Mikołaj Hudziak (56. Daniel Mankiewicz) – Jakub Kieliszewski (77. Kacper Dolski)