Pogoń Śmigiel – Wiara Lecha 1:2

W zaległym meczu 23. kolejki V ligi Wiara Lecha pokonała na wyjeździe Pogoń Śmigiel 2:1. Decydującego o zwycięstwie gola dla Lechitów zdobył Błażej Telichowski. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się Tomasz Smura. Była to pierwsza wyjazdowa wygrana Wiary Lecha od 29 sierpnia zeszłego roku.

Blisko dziewięć miesięcy drużyna kibiców Lecha Poznań czekała na zwycięstwo w delegacji. Po sześciu meczach bez wygranej Wiara Lecha przełamała niemoc i zgarnęła trzy punkty. Stało się to w pojedynku z Pogonią Śmigiel, która zajmowała ostatnie miejsce. Gospodarze zagrali bardzo dobre spotkanie – dzielnie się bronili, ale i groźnie kontrowali. Słowa uznania należą się głównie za postawę bramkarza, który przez większą część meczu grał z kontuzją.

Licznie zgromadzeni kibice obu zespołów zobaczyli trzy bramki. W 16 min dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał Roland Popiela, który strzałem głową pokonał Michała Pecolda. Wyrównanie padło szybko, bo już po sześciu minutach. Strzał Błażeja Telichowskiego wybronił bramkarz gospodarzy, ale po chwili był już bezradny przy dobitce Tomasza Smury. Świeżo upieczony ojciec sam rozpoczął kołyskę dla swojego syna, który urodził się cztery dni wcześniej. Do końca pierwszej odsłony oba zespoły miały swoje okazje, lecz znakomicie między słupkami spisywali się obaj bramkarze.

Po zmianie stron Pogoń cofnęła się do desperackiej obrony, a Kibolom ciężko było się przedrzeć przez szczelny mur. Gospodarze od czasu do czasu starali się zagrozić bramce WIary Lecha. W jednej z sytuacji udaną interwencją popisał się Pecold, który znakomicie wybronił strzał głową rywala. Swój mecz rozgrywał także sędzia główny. Nie podyktował dwóch ewidentnych rzutów karnych dla Lechitów za zagrania ręką w polu karnym (w jednej z sytuacji zawodnik Pogoni popisał się umiejętnościami siatkarskimi). Wiarze Lecha pokazał łącznie aż siedem żółtych kartek. Dwie z nich obejrzał Sławomir Makowski. Od 76 min kibice Kolejorza musieli grać w dziesięciu, a cztery minuty później w … dziewięciu. W 80 min sędzia wyciągnął czerwoną kartkę i pokazał ją Danielowi Mankiewiczowi. Pomimo gry w osłabieniu Kibole nie cofnęli się i nie bronili desperacko remisu. Walczyli do końca o zwycięstwo. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Pecold zagrał ze środka boiska w kierunku pola karnego Pogoni. Tam walkę o piłkę wygrał Piotr Makowski, a po jego podaniu i pięknym uderzeniu z przewrotki Telichowski pokonał bramkarza gospodarzy. Po golu sędzia zakończył mecz.

Niestety środowy mecz będzie miał duży wpływ na kadrę meczową Wiary Lecha na najbliższy pojedynek z Lipnem Stęszew. Do pauzujących za kartki Dawida Czerniejewicza i Zbigniewa Zakrzewskiego dołączyli Błażej Telichowski, Daniel Mankiewicz oraz Sławomir Makowski.

Najbliższy mecz Wiary Lecha z Lipnem Stęszew odbędzie się w niedzielę 30 maja o godzinie 20 na stadionie MOS przy ulicy Gdańskiej w Poznaniu.

V Liga 2020/2021

Stadion Pogoni w ŚmigluMarii Konopnickiej, Śmigiel, gmina Śmigiel, powiat kościański, województwo wielkopolskie, 64-030, Polska