Sparta Szamotuły – Wiara Lecha 0:7

Wiara Lecha wygrała na inaugurację sezonu ze Spartą w Szamotułach 7:0. Hattrickiem popisał się Dawid Kaczmarek, a po jednym trafieniu na swoje konto zapisali Artur Adamski, Hubert Wołąkiewicz, Kacper Dolski i Mateusz Bednarek.

Pięć lat na zwycięstwo na inaugurację czekała Wiara Lecha. Doczekała się go w Szamotułach, gdzie po raz pierwszy w historii Kibole wygrali premierowy mecz sezonu na wyjeździe. Lechici nie mieli problemów z ograniem Sparty, która jest na etapie przebudowy zespołu.

Przez całe spotkanie Wiara Lecha kontrolowała przebieg gry i stworzyła sobie wiele sytuacji, z których siedem skutecznie wykorzystała. Pierwszy gol wpadł już w 5 min. Zagranie Jakuba Wilka z rzutu wolnego wykorzystał Artur Adamski kierując piłkę do siatki po strzale głową. W 12 min było 2:0. Wilk dośrodkował w pole karne wprost na głowę Dawid Kaczmarka, który na raty pokonał golkipera Sparty. Przy następnym golu, który wpadł w 18 min ponownie swój udział miał Wilk. Zagrał z rzutu rożnego, a na listę strzelców, po raz pierwszy w Wiarze Lecha, wpisał się Hubert Wołąkiewicz. Lechici nie zatrzymali się i dążyli do strzelenia kolejnych bramek. Przed przerwą na 4:0 podwyższył Kaczmarek. Zmienił się asystent – ostatnim podaniem popisał się Marcin Mazurek.

W drugiej odsłonie Wiara Lecha zdobyła trzy bramki. Strzelanie rozpoczął Kaczmarek, który skompletował hattricka po zagraniu z rzutu rożnego Wilka. Wynik spotkania na 7:0 ustaliło dwóch rezerwowych. W 72 min Kacper Dolski w pierwszym kontakcie z piłką w efektownym stylu pokonał bramkarza Sparty. Dwie minuty przed końcem spotkania pierwszego gola po przerwie spowodowanej kontuzją zdobył Mateusz Bednarek pieczętując tym samym wysokie zwycięstwo Wiary Lecha.

W 2. kolejce V ligi Wiara Lecha zagra w Poznaniu, ale na osiedlu Wichrowe Wzgórze, gdzie swoje mecze rozgrywa TPS Winogrady. Derby stolicy Wielkopolski odbędą się w sobotę, 28 sierpnia o godzinie 12.

Podsumowanie

V Liga 2021/2022

Stadion Sparty w SzamotułachBank Spółdzielczy, 6, Sportowa, Osiedle Przyjaźni, Szamotuły, gmina Szamotuły, powiat szamotulski, województwo wielkopolskie, 64-500, Polska

21 sierpnia 202117:00
(1)
Sparta Szamotuły
Wiara Lecha
0 - 7
Final Score

Bramki: 12′ 42′ 47′ Dawid Kaczmarek, 5′ Artur Adamski, 18′ Hubert Wołąkiewicz, 72′ Kacper Dolski, 88′ Mateusz Bednarek

Żółte kartki: Hubert Wołąkiewicz, Artur Adamski, Dominik Bednarek (wszyscy Wiara Lecha)

Wiara Lecha: Maciej Palczewski – Patryk Olaszczyk, Hubert Wołąkiewicz, Artur Adamski – Marcin Daniel (58. Dominik Bednarek), Jakub Wilk (58. Sławomir Makowski), Tomasz Smura (58. Mateusz Bednarek), Kamil Kasprzak (74. Maciej Skrzypczak), Eryk Lubieniecki (58. Krzysztof Szenfeld) – Dawid Kaczmarek (72. Kacper Dolski), Marcin Mazurek