Wiara Lecha – Przemysław Poznań 5:2

W meczu 5. kolejki V ligi Wiara Lecha pokonała Przemysława Poznań 5:2. Na listę strzelców niebiesko-białych wpisywali się kolejno Marcin Mazurek, Eryk Lubieniecki, Kacper Dolski, Jakub Wilk i Dawid Kaczmarek.

Po trzech niepowodzeniach Wiara Lecha podniosła się z kolan i pokonała Przemysława Poznań 5:2. Kibole zrewanżowali się rywalom zza miedzy za przegraną w 1/32 finału Pucharu Polski, która miała miejsce blisko trzy tygodnie temu.

Od początku meczu kontrolę nad wydarzeniami na boisku przejęła Wiara Lecha, która nie dopuszczała Przemysława pod własne pole karne. Kibole grali swobodnie w ataku i co rusz stwarzali sytuacje podbramkowe. Wynik w 11 min otworzył Marcin Mazurek, który efektownym strzałem z woleja zakończył koronkową akcję całego zespołu. Lechici poszli za ciosem i po kolejnych dziesięciu minutach wygrywali 3:0. Debiutanckiego gola strzelił Eryk Lubieniecki, a chwilę później przełamał się Kacper Dolski, który trafił po raz pierwszy od inauguracyjnego spotkania w Szamotułach. Na bramkę MKS-u sunął atak za atakiem, ale do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Główna zasługa bramkarza gości, który kilka razy uratował swój zespół przed utratą kolejnych goli.

Po zmianie stron Przemysław bardzo szybko zdobył bramkę, która miała dodać skrzydeł. MKS ruszył do ataku po kolejne gole, ale rozluźnił szyki obronne dzięki czemu podopieczni Łukasza Kubiaka podwyższyli prowadzenie. W 51 min Jakub Wilk zdobył swojego pierwszego gola w Wiarze Lecha, a siedem minut później na 5:1 trafił Dawid Kaczmarek, który zrównał się w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii DWL z Krzysztofem Szerszeniem i Tomaszem Smurą. Po golu napastnika Wiary Lecha do głosu doszedł Przemysław. Goście stworzyli kilka okazji, ale nie potrafili pokonać bardzo dobrze spisującego się Mikołaja Nawrowskiego. 16-letni golkiper niebiesko-białych skapitulował w 89 min po strzale z rzutu karnego. Mecz zakończył się wygraną Wiary Lecha 5:2.

W następnej kolejce Wiara Lecha zmierzy się na wyjeździe z Wełną Skoki. Pojedynek 6. kolejki odbędzie się w sobotę 25 września o godzinie 15.

V Liga 2021/2022

Stadion MOS przy ulicy Gdańskiejul. Gdańska 1, Poznań

18 września 202115:00
(5)
Przemysław Poznań
5 - 2

Bramki: 11′ Marcin Mazurek, 19′ Eryk Lubieniecki, 21′ Kacper Dolski, 51′ Jakub Wilk, 58′ Dawid Kaczmarek – 47′ 89′

Żółte kartki: Marcin Mazurek, Jakub Wilk, Hubert Wołąkiewicz (wszyscy Wiara Lecha)

Wiara Lecha: Mikołaj Nawrowski – Patryk Olaszczyk, Hubert Wołąkiewicz, Stanisław Makowski (71. Maciej Łaszyński) – Marcin Daniel (60. Dominik Bednarek), Sławomir Makowski (60. Tomasz Smura), Jakub Wilk, Marcin Mazurek, Eryk Lubieniecki (46. Krzysztof Szenfeld) – Kacper Dolski (71. Piotr Makowski), Dawid Kaczmarek (60. Błażej Telichowski)