Calcio Wągrowiec – Wiara Lecha 6:2

W Wągrowcu przygodę z Pucharem Polski zakończyli futsaliści Wiary Lecha. Niebiesko-biali przegrali z miejscowym Calcio 2:6. Gole dla Lechitów zdobyli Jacek Sander i Wojciech Tabiszewski.

SPONSOR STRATEGICZNY

Finał nie dla Wiary Lecha. Niebiesko-biali nie sprostali Calcio Wągrowiec i pożegnali się z Pucharem Polski na etapie 1/2 finału. Potyczkę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po dziewięciu minutach wygrywali 1:0. Lechici starali się doprowadzić do wyrównania, ale zaporą nie do przejścia okazał się znakomicie dysponowany golkiper Calcio. W pierwszej odsłonie nie skapitulował w przeciwieństwie do Michała Mielniczka, który dwukrotnie wyciągał piłkę z siatki. Za drugim razem w 18 min. Wiara Lecha na przerwę schodziła z dwubramkową stratą do rywali.

Nadzieje na korzystny rezultat dał Jacek Sander. Grający trener Wiary Lecha w 28 min wykorzystał podanie Wojciecha Tabiszewskiego i zdobył gola kontaktowego. Lechici zostali bardzo szybko sprowadzeni na ziemię. Niegroźne uderzenie znalazło drogę do siatki i po chwili, bo w 29 min Calcio ponownie miało przewagę dwóch goli. W ostatnich dziesięciu minutach trener niebiesko-białych zaryzykował i w akcjach ofensywnych uczestniczył w roli lotnego bramkarza. Taktyka opłaciła się. W 35 min najprzytomniej w polu karnym zachował się Tabiszewski i zmniejszył stratę do jednego gola. Kilkanaście sekund później Calcio wykorzystało zmianę bramkarza w trakcie gry i ponownie wygrywało dwoma trafieniami. Ostatnie minuty były biciem głową w mur. Lechici starali się zdobyć trzecią bramkę, ale nadziewali się na skuteczne kontry gospodarzy, którzy wykorzystywali ofensywne ustawienie Wiary Lecha.

Mecz 1/2 finału Pucharu Polski zakończył się zwycięstwem Calcio Wągrowiec 6:2 i awansem tej drużyny do finału, w którym zmierzą się z Lajszner Team Kościan.

W następnym meczu Wiara Lecha zainauguruje sezon ligowy. Pierwszy pojedynek Lechici zagrają przeciwko Tarnovii Tarnowo Podgórne. Spotkanie zostało zaplanowane w niedzielę 21 listopada o godzinie 18 w hali CityZen przy ul. Droga Dębińska.