Wiara Lecha – Leśnik Margonin 4:3

W meczu 18. kolejki V ligi Wiara Lecha wygrała z Leśnikiem Margonin 4:3. Gole dla Lechitów zdobywali Dawid Kaczmarek, Nikodem Jacek, Daniel Mankiewicz i Jakub Wilk.

Po siedmiu minutach meczu wydawało się, że Wiara Lecha odniesie łatwe i wysokie zwycięstwo. Kibole po dwóch szybkich ciosach wygrywali 2:0. W 23 sekundzie Dawid Kaczmarek otrzymał podanie od Marcina Mazurka i stanął oko w oko z bramkarzem gości. Swój setny występ w niebiesko-białych barwach okrasił bramką numer 92. Był też gol debiutancki. Zdobył go Nikodem Jacek, który również pokonał golkipera Leśnika w sytuacji sam na sam. Kibice zgromadzeni na śródeckiej trybunie czekali na kolejne gole. Jeszcze przed przerwą obejrzeli cztery trafienia. Ku ich zdumieniu trzy z nich trafiły na konto klubu z Margonina.

W 15 min goście zdobyli bramkę kontaktową, która dodała im skrzydeł. Wyrównanie wpadło dziewięć minut później, a gol dający prowadzenie w 39 min! Lechici bardzo szybko zareagowali na straty. Kapitalne zagranie Jakuba Wilka wykorzystał Daniel Mankiewicz i na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 3:3.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy już na początku kilka razy groźniej zaatakowali. Im dłużej trwał mecz tym częściej do głosu dochodzili podopieczni trenera Łukasza Kubiaka. Po jednej z akcji Wilk otrzymał piłkę bardzo blisko bramki i uderzeniem z tzw. dużego palca dał prowadzenie niebiesko-białym. Do końca spotkania Wiara Lecha nie mogła być pewna wywalczenia trzech punktów. Leśnik rozgrywał bardzo dobre zawody sprawiając poznaniakom wiele problemów. Korzystny rezultat udało się jednak dowieźć do końcowego gwizdka arbitra. Lechici wygrali 4:3 odnosząc tym samym trzecie zwycięstwo z rzędu na wiosnę.

W 19. kolejce Wiara Lecha zmierzy się z Akademią Reissa Poznań. Derbowy pojedynek odbędzie się w niedzielę 10 kwietnia o godzinie 20 na stadionie MOS przy ulicy Gdańskiej.

V Liga 2021/2022

Stadion MOS przy ulicy Gdańskiejul. Gdańska 1, Poznań

2 kwietnia 202218:00
(18)
Leśnik Margonin
4 - 3
Bramki: 1′ Dawid Kaczmarek, 7′ Nikodem Jacek, 41′ Daniel Mankiewicz, 70′ Jakub Wilk – 15′ 24′ 39′
Wiara Lecha: Michał Pecold – Sławomir Makowski (46. Krzysztof Szenfeld), Patryk Olaszczyk, Artur Adamski – Daniel Mankiewicz (64. Kacper Dolski), Nikodem Jacek (89. Maciej Łaszyński), Dominik Bednarek (60. Gaweł Perz), Jakub Wilk, Eryk Lubieniecki – Dawid Kaczmarek, Marcin Mazurek (80′ Piotr Makowski)