Orkan Chorzemin – Wiara Lecha 1:3

W meczu 23. kolejki V ligi Wiara Lecha pokonała na wyjeździe Orkan Chorzemin 3:1. Gole dla niebiesko-białych strzelili Jakub Wilk, Michał Niedźwiedzki i Marcin Mazurek.

Liderzy V ligi bardzo dobrze weszli w spotkanie, od początku starając się utrzymywać przy piłce na dobrze przygotowanym boisku. Potwierdzeniem była szybko zdobyta przepięknej urody bramka autorstwa Jakuba Wilka. W szóstej minucie meczu Mistrz Polski z Lechem Poznań przymierzył z okolic trzydziestego metra, nie dając szans golkiperowi gospodarzy i otworzył wynik tego meczu. Osiem minut później Lechici cieszyli się ponownie po bramce Michała Niedźwiedzkiego. Napastnik Wiary pewnie wykorzystał sytuację strzelecką w polu karnym Orkana po podaniu Krzysztofa Kaźmierczaka i zdobył 95. bramkę w barwach Wiary Lecha na dużym boisku. Na przerwę Lechici schodzili jednak przy trzybramkowym prowadzeniu, bo do bramki gospodarzy trafił jeszcze Marcin Mazurek po dwójkowej akcji z Jakubem Wilkiem.

W drugiej połowie Kibole utrzymywali kontrolę nad spotkaniem oraz stwarzali sobie kolejne groźne sytuacje. Brakowało jednak zimnej krwi oraz skutecznego wykończenia, by znów podwyższyć wynik. Przed okazjami strzeleckimi stawał między innymi Niedźwiedzki, Wilk, Maćkowiak oraz Daniel, lecz górą wychodzili defensorzy Orkana Chorzemin. Liderzy tabeli V ligi nie ustrzegli się jednak błędów w obronie i dopuścili do straty bramki, gdy w 83 minucie gospodarze wdarli się lewą flanką w pole karne Wiary i zdołali pokonać Mikołaja Nawrowskiego. Nie miało to jednak wielkiego wpływu na ostateczny rezultat spotkania, bo wynik do końca nie uległ już zmianie i Kibole odnotowali ostatecznie osiemnaste zwycięstwo w tym sezonie, zwiększając swoją przewagę w tabeli nad drugą Olimpią Koło do siedmiu punktów.

Następny mecz Wiara Lecha zagra w niedzielę, 7 maja o godzinie 18. W pojedynku 24. kolejki podejmą na Śródce Płomień Przyprostynia.