Wiara Lecha – Tarnovia Tarnowo Podgórne 2:1

W meczu 13. kolejki IV ligi Wiara Lecha pokonała Tarnovię Tarnowo Podgórne 2:1. Decydujący gol dla lechitów wpadł w piątej minucie doliczonego czasu gry. Jego autorem został Daniel Mankiewicz. W pierwszej części wynik spotkania otworzył Siergiej Krivets.

Po raz kolejny przy okazji meczu Wiary Lecha pogoda nie rozpieściła. Przed październikowymi pojedynkami Niebiesko-Białych Poznań nawiedziły ulewne deszcze, które skutecznie odstraszyły kibiców. Kończąca trzynastą serię spotkań w IV lidze potyczka z udziałem drużyny kibiców Kolejorza rozpoczęła się od minuty ciszy, którą została uczczona mama Kacpra Dolskiego i wierny kibic Wiary Lecha. Zawodnicy DWL wystąpili w czarnych opaskach, a na trybunach został odpalony krzyż z rac. Na krzesełku, na którym zawsze zasiadała pojawił się znicz.

Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej części gry dominowali lechici, natomiast po zmianie stron role się odwróciły i to tarnowianie byli groźniejsi. Wiara Lecha udokumentowała przewagę w 25 min, gdy po rzucie rożnym wykonywanym przez Jakuba Wilka piłka przypadkowo odbiła się od Kuby Kałżyńskiego i spadła pod nogi Siergieja Krivetsa, który nie miał kłopotów ze skierowaniem jej do siatki. Tarnovia wyrównała po przerwie, również wykorzystując dośrodkowanie z narożnika boiska. Zawodnik gości oparł się na Krivestu i wykorzystując swoją pozycję pokonał Mikołaja Nawrowskiego strzałem głową z bliskiej odległości. Tarnowianie złapali wiatr w żagle i rozpoczęli ostrzał bramki Kiboli. Tarnovia powinna wyjść na prowadzenie, ale brakowało jej szczęścia. Na drodze do zdobycia drugiego gola stawali defensorzy Niebiesko-Białych, Nawrowski, a w beznadziejnych sytuacjach nawet słupek. Lechici przebudzili się w ostatnich minutach. Pierwszą groźną sytuację po przerwie stworzyli w doliczonym czasie gry. Bartosz Duda zacentrował w pole karne, gdzie z piłką minął się Jakub Kieliszewski. Ta trafiła pod nogi Daniela Mankiewicz, którego strzał z woleja zatrzymał golkiper tarnowian. Kapitan drużyny okazał się bohaterem Kiboli. W piątej minucie doliczonego czasu gry zagranie Krivetsa ręką zatrzymał obrońca Tarnovii. Sędzia zawodów nie zawahał się i wskazał na punkt oddalony od bramki o jedenaście metrów. Do piłki podszedł Mankiewicz, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Kilkadziesiąt sekund później arbiter zakończył mecz. Wiara Lecha wygrała 2:1.

Kibole dopisali trzy punkty i awansowali na siódmą lokatę. Była to druga domowa wygrana z rzędu. O kolejną podopieczni trenera Łukasza Kubiaka powalczą w Łobżenicy, gdzie zmierzą się z miejscową Pogonią. Pojedynek z ostatnim zespołem ligowej tabeli odbędzie się w sobotę, 28 października o godzinie 14.