Wiara Lecha II – Arka Kiekrz 6:1

Wysoką wygraną zakończył się piątkowy mecz rezerw Wiary Lecha z Arką Kiekrz. Podopieczni trenera Piotra Jabłeckiego pokonali zespół żółtych-niebieskich po trzech golach Dominika Bednarka, dwóch Dawida Białasa i jednym Jakuba Pawlaczyka.

Wiara Lecha II rozpoczęła spotkanie od kilku składnych akcji, ale to goście pierwsi zdobyli gola. W 3. minucie gospodarze nadziali się na kontratak. Skrzydłowy Arki zagrał piłkę po ziemi wzdłuż bramki, a napastnik z Kiekrza z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. Na odpowiedź rezerw Wiary Lecha nie trzeba było długo czekać. Pod koniec pierwszego kwadransa futbolówkę z lewej strony boiska ustawił Dominik Bednarek, który fantastycznym uderzeniem w samo okienko wyrównał stan meczu. Przez kolejne dwadzieścia minut jedna, jak i druga strona nie potrafiła zamienić żadnej sytuacji na bramkę. Ta sztuka udała się rezerwom IV-ligowca w 38. minucie, kiedy to Piotr Makowski zauważył wbiegającego w pole karne starszego z braci Bednarków. Ten nie pomylił się w sytuacji sam na sam i pewnie pokonał bramkarza gości. Do końca pierwszej połowy żaden z zespołów nie powiększył już swojego dorobku. Do przerwy Wiara Lecha II prowadziła 2:1.

W przerwie w szeregach Niebiesko-Białych doszło do zmiany, boisko opuścił Mateusz Bednarek, a w jego miejsce pojawił się Dawid Białas, który już po piętnastu minutach gry mógł cieszyć się ze zdobycia gola. Ponownie w role asystującego wcielił się Piotr Makowski, który dostrzegł wbiegającego z głębi pola Białasa i zagraniem z prawej strony boiska wypracował mu sytuację sam na sam, którą skrzydłowy lechitów zamienił na bramkę. Dwanaście minuty później było już 4:1. Bramkarz Arki poradził sobie ze strzałem Dawida Białasa, ale wobec dobitki Dominika Bednarka był już bezsilny. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Wiara Lecha II zdobyła piątego gola. Do rzutu wolnego podszedł Piotr Jabłecki, którego uderzenie obronił bramkarz gości. W zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do Jakuba Pawlaczyka, który nie miał problemu z posłaniem futbolówki do pustej bramki z bliskiej odlegości. W ostatnich fragmentach spotkania grający trener Wiary Lecha II dokładnym podaniem wypuścił Białasa na sytuację sam na sam. 17-latek wykorzystał okazję i po chwili mógł cieszyć się z dubletu. Mecz zakończył się zwycięstwem lechitów 6:1.

Następne spotkanie Wiara Lecha II rozegra w Bogdanowie. Pojedynek z miejscowym Skorpionem odbędzie się w niedzielę, 29 października o godzinie 14:30.

B-Klasa 2023/2024

Boisko w RobakowieSzkolna, Robakowo, gmina Kórnik, powiat poznański, województwo wielkopolskie, 62-023, Polska

20 października 202319:22
(9)
Wiara Lecha II
Arka Kiekrz
6 - 1
Bramki: 13′ 38′ 73′ Dominik Bednarek, 60′ 90′ Dawid Białas, 85′ Jakub Pawlaczyk – 2′
Wiara Lecha: Wincenty Olesienkiewicz – Tomasz Olejniczak (78. Piotr Krystkowiak), Jakub Pawlaczyk (85. Paweł Przydanek), Maciej Smuniewski, Mateusz Kmiecik (50. Mateusz Raszyński) – Piotr Makowski (73. Paweł Szmajdziński), Tomasz Smura, Piotr Jabłecki, Dominik Bednarek (85. Sebastian Potocki), Bartosz Goderski (73. Adrian Nowak) – Mateusz Bednarek (46. Dawid Białas)