Skorpion Bogdanowo – Wiara Lecha II 1:7

Podopieczni trenera Piotra Jabłeckiego w Bogdanowie odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu pokonując miejscowego Skorpiona 7:1. Hattrickiem popisali się Piotr Makowski i Dominik Bednarek, jedno trafienie dołożył Dawid Białas.

Po dwóch domowych zwycięstwach rezerwy IV-ligowej Wiary Lecha udały się w delegacje do Bogdanowa, gdzie zmierzyły się z ostatnią drużyną tabeli – Skorpionem. Lechici byli zdecydowanym faworytem tego spotkania i nie zawiedli. Pokonali gospodarzy 7:1.

Już od pierwszych minut Niebiesko-Biali mocno naciskali na rywali czego efektem była szybko zdobyta bramka autorstwa Piotra Makowskiego. Napastnik Wiary Lecha II w 5. minucie wykorzystał podanie Adriana Nowaka z prawej strony boiska i pokonał golkipera RKS-u. W 27. minucie indywidualną akcją popisał się Dawid Białas, który wpadając w pole karne został brutalnie sfaulowany przez zawodnika gospodarzy. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na wapno przy okazji każąc gracza Skorpiona drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Rzut karny na gola pewnie zamienił Makowski. Dziewięć minut później zamieszanie w polu karnym wykorzystał Białas, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Na przerwę podopieczni Piotra Jabłeckiego schodzili z 3-bramkowym prowadzeniem, choć i tak był to najmniejszy wymiar kary. Bardzo dobre zawody rozgrywał golkiper RKS-u, który kilkukrotnie uchronił swój zespół przed utratą kolejnych bramek.

Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla gospodarzy, którzy grając w osłabieniu … zdobyli gola. W 53. minucie indywidualną akcją popisał się skrzydłowy Skorpiona, który minął dwóch obrońców i wyłożył piłkę swojemu koledze na jedenasty metr. Ten dopełnił formalności i pokonał Mateusza Kolasę. Podrażnieni stratą gola lechici odpowiedzieli najlepiej jak mogli – trafili do siatki kilkadziesiąt sekund później. Piotr Jabłecki zauważył wychodzącego na czystą pozycję Makowskiego i prostopadłym podaniem otworzył mu drogę do bramki. Trzeciej w tym spotkaniu. Rezerwy IV-ligowca w 63. minucie podwyższyły prowadzenie na 5:1. Bramkarz gospodarzy świetnie sobie poradził ze strzałem Makowskiego, ale wobec dobitki Dominika Bednarka był już bezradny. Ostatnie dwa gole zostały zdobyte po bliźniaczych akcjach. Brali w nich udział Jabłecki i Dominik Bednarek. Ten pierwszy asystował, ten drugi skutecznie wykańczał ostatnie podania grającego szkoleniowca. Bednarek na listę strzelców wpisał się w 75 i 86 min. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Wiara Lecha II wygrała 7:1 i wróciła spod Obornik z trzema punktami.

Następnym rywalem rezerw Wiary Lecha będzie LKS Kicin. Spotkanie w ramach 11. kolejki odbędzie się w Robakowie, w najbliższy piątek, 3 listopada o godzinie 19:22.

B-Klasa 2023/2024 29 października 202314:30
(10)
Skorpion Bogdanowo
Wiara Lecha II
1 - 7
Bramki: 53′ – 5′ 27′ 54′ Piotr Makowski, 63′ 75′ 86′ Dominik Bednarek, 35′ Dawid Białas
Wiara Lecha: Mateusz Kolasa (70. Michał Szafrianiak) – Adrian Nowak (60. Kacper Niezborała), Tomasz Olejniczak, Jakub Pawlaczyk, Mateusz Kmiecik (55. Mateusz Raszyński) – Dawid Białas (60. Kornel Szymkowiak), Dominik Bednarek, Piotr Jabłecki, Tomasz Smura, Bartosz Goderski (70. Arkadiusz Siejek) – Piotr Makowski (70. Szymon Łaniecki)