Futsal: Wiara Lecha – Red Devils Chojnice 4:5

W meczu 1/32 finału Pucharu Polski w futsalu Wiara Lecha przegrała z Red Devils Chojnice 4:5. Trzy bramki dla Niebiesko-Białych zdobył Jan Martin, a jedno trafienie na swoje konto zapisał Robert Świtoń. Pojedynek w hali Politechniki Poznańskiej obejrzał z trybun komplet publiczności.

Pełne trybuny, dziewięć bramek i emocje do końcowej syreny. Kibice opuszczający halę Politechniki Poznańskiej mogli czuć niedosyt związany z niekorzystnym wynik, ale z pewnością byli usatysfakcjonowani poziomem widowiska, które do końca trzymało w napięciu. Kwadrans przed początkiem pojedynku z I-ligowcem z Chojnic na trybunach trudno było znaleźć wolne miejsce, a osoby, które zdecydowały przyjechać na ostatnią chwilę musiały zajmować miejsca stojące

Mecz rozpoczął się mocnego otwarcia. W drugiej minucie piłkę do siatki skierowali goście, a po kilkudziesięciu sekundach na tablicy wyników był już remis. Bramkę dla Wiary Lecha zdobył Jan Martin. Był to jego pierwszy z trzech goli. W 14 min wyprowadził Niebiesko-Białych na prowadzenie wykorzystując zagranie Łukasza Pieczyńskiego z prawej strony, a w piątej minucie po wznowieniu gry po przerwie trafił do siatki po podaniu Daniela Lebiedzińskiego z rzutu rożnego. Trzecia bramka była kontaktowa. Wcześniej goście trzykrotnie pokonali Michała Wasielewskiego, a dokonali tej sztuki w 16, 21 i 22 min. Prawdziwe emocje zaczęły się po pół godzinie gry, gdy lechici przeprowadzili skuteczny kontratak. Piłkę w środkowej strefie boiska otrzymał Łukasz Trałka, który natychmiast przekazał ją do Roberta Świtonia, a ten bez zastanowienia posłał ją obok bramkarza gości! 4:4! W kolejnych minutach oba zespoły dopuściły się piątych fauli, dzięki czemu końcowe fragmenty pojedynku stały się jeszcze ciekawsze. Ostrożną grę udało się wykorzystać zawodnikom Red Devils. W 37 min zespół z Chojnic zdobył piątą bramkę. Prowadzenia nie oddał do końca. Lechici w ostatnich 180 sekundach grali z lotnym bramkarzem, ale pomimo kilku okazji nie potrafili umieścić piłki w siatce.

Wiara Lecha zakończyła pucharową przygodę, a za tydzień powróci do rywalizacji o ligowe punkty. W niedzielę, 21 stycznia o godzinie 12 futsaliści Niebiesko-Białych zagrają w Bydgoszczy z miejscowym Zawiszą.

Puchar Polski w futsalu 2023/2024

Centrum Sportu Politechniki PoznańskiejDepartment of Physical Training, 4, Piotrowo, Święty Roch, Rataje, Poznań, Greater Poland Voivodeship, 61-138, Poland