Futsal: Zawisza Bydgoszcz – Wiara Lecha 3:9

W meczu 8. kolejki II ligi futsalu Wiara Lecha pokonała na wyjeździe Zawiszę Bydgoszcz 9:3. Bramki dla poznaniaków zdobywali Daniel Lebiedziński (4), Łukasz Pieczyński, Marcin Antczak, Mikołaj Orczykowski, Jacek Sander i Łukasz Trałka. Dzięki wygranej lechici zachowali 6-punktową przewagę nad wiceliderem.

W znakomitym stylu futsaliści Wiary Lecha rozpoczęli rundę rewanżową. Wspierani przez kilkudziesięcioosobową grupę kibiców Kolejorza pokonali w Bydgoszczy Zawiszę 9:3. Zrobili tym samym kolejny krok w kierunku pierwszej ligi.

Po pierwszej połowie lechici prowadzili 3:0. Worek z bramkami w 8 min rozwiązał Daniel Lebiedziński, który w późniejszej części spotkania okazał się katem bydgoszczan. Przed przerwą na listę strzelców wpisało się jeszcze dwóch zawodników Wiary Lecha – Marcin Antczak w 18 min i Łukasz Pieczyński tuż przed syreną oznajmiającą zakończenie pierwszej odsłony. Drugą część podopieczni Dariusza Pieczyńskiego rozpoczęli od mocnego uderzenie. Chwilę po wznowieniu gry po przerwie do siatki trafił Jacek Sander, a w 23 min rezultat na 5:0 podwyższył Mikołaj Orczykowski. Po piątym trafieniu dla poznaniaków do głosu doszli gospodarze, którym udało się zmniejszyć straty. W 24 min zdobyli pierwszego gola, a w 30 min dwukrotnie pokonali Michała Wasielewskiego. Podrażniło to lechitów, którzy odpowiedzieli czterema trafieniami – trzema autorstwa Lebiedzińskiego i jednym Łukasza Trałki. Wynik został ustalony pięć minut przed końcowym gwizdkiem. Pomimo wielu okazji Niebiesko-Białym nie udało się zdobyć, pierwszy raz w historii, dziesiątego gola.

Wiara Lecha wygrała siódmy mecz z rzędu, w tym drugi z dziewięcioma bramkami na koncie. W tabeli lechici są na prowadzeniu z sześcioma punktami przewagi nad Futsalem II Leszno, Orlikiem Mosina i KP Września.

W następnej kolejce sekcja futsalu Wiary Lecha zagra z rezerwami leszczyńskiego Futsalu. Mecz odbędzie się w hali LOSiR przy ulicy Hugona Kołłątaja 2 w Luboniu. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 27 stycznia o godzinie 11:30.

II Liga Futsalu 2023/2024 21 stycznia 202412:00
(8)
Zawisza Bydgoszcz
Wiara Lecha Futsal
3 - 9
Bramki: 24′ 30′ 30′ – 8′ 25′ 34′ 35′ Daniel Lebiedziński, 18′ Marcin Antczak, 20′ Łukasz Pieczyński, 21′ Jacek Sander, 23′ Mikołaj Orczykowski, 34′ Łukasz Trałka
Żółta kartka: Oskar Ganowski
Wiara Lecha: Jarosław Sałata – Jacek Sander, Mikołaj Orczykowski, Marcin Antczak, Jan Martin. Z ławki rezerwowych weszli: Michał Wasielewski, Piotr Jabłecki, Łukasz Pieczyński, Robert Świtoń, Mateusz Gajewski, Łukasz Trałka, Dariusz Pieczyński, Oskar Ganowski, Daniel Lebiedziński