Futsal: Futsal Gostyń – Wiara Lecha 1:6

W meczu 12. kolejki II ligi futsalu Wiara Lecha wygrała w Gostyniu 6:1. Bramki dla Niebiesko-Białych zdobywali Mateusz Gajewski (2), Jacek Sander, Mateusz Jedliński, Łukasz Pieczyński i Jan Martin.

Przed rozpoczęciem meczu w Gostyniu miała miejsce miła uroczystość. Gospodarze pogratulowali Wiarze Lecha awansu do I ligi organizując szpaler. Uprzejmości skończyły się wraz z pierwszym gwizdkiem. W pierwszej części gostynianie wysoko zawiesili poprzeczkę i byli równorzędnym rywalem dla poznaniaków. Problemy Wiary zaczęły się w 14 min. Czerwoną kartką został ukarany grający trener Niebiesko-Białych, Dariusz Pieczyński. Gospodarze 90 sekund później wykorzystali przewagę jednego zawodnika i otworzyli wynik. Byli bliscy dowiezienia skromnej przewagi do przerwy, ale nie zdołali powstrzymać dwójkowej akcji Jacka Sandera z Wojciechem Tabiszewskim. Po szybkim rozegraniu bramkarza zespołu z Gostynia pokonał pierwszy z wymienionych.

Po zmianie stron lechici byli już nie do zatrzymania. Po czterech minutach drugiej odsłony wygrywali … 4:1. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Jedliński, Mateusz Gajewski i Łukasz Pieczyński. Na kolejne gole Kolejorza trzeba było poczekać aż dziesięć minut. W 34 min indywidualną akcją zakończoną zdobyciem bramki popisał się Jan Martin. Wynik meczu na 6:1 ustalił Gajewski, który przypadkowo przeciął uderzenie Jedlińskiego.

Kolejny mecz Wiara Lecha rozegra u siebie. W hali Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej lechici podejmą wicelidera tabeli – KP Września. Ostatni domowy pojedynek zostanie rozegrany w niedzielę, 10 marca o godzinie 11:45.