Rezerwy: Wiara Lecha II – Karamba Gruszczyn 2:3

Podopieczni trenera Piotra Jabłeckiego przegrali pierwszy mecz na wiosnę 2:3 z Karambą Gruszczyn. Obie bramki dla lechitów w tym spotkaniu zdobył Maciej Łaszyński.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia ekipy gości, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie. Po faulu w środkowej strefie boiska, zawodnik Karamby dośrodkował w pole karne, a tam błąd w kryciu wykorzystał napastnik z Gruszczyna, pakując piłkę głową do siatki z najbliższej możliwej odległości. Kolejne minuty to walka o odzyskanie kontroli nad przebiegiem meczu przez Niebiesko-Białych. W 25. minucie lechici mieli świetną okazję do wyrównania, kiedy po dośrodkowaniu Tomasza Smury debiutujący w Wiarze Lecha II, Mateusz Adamczyk trafił prosto w bramkarza. Dziesięć minut później dośrodkowania Mateusza Kluczyńskiego nie wykorzystał Piotr Makowski, który po uderzeniu głową minimalnie się pomylił. Chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania zawodnicy ubrani w czerwone stroje stanęli przed okazją podwyższenia prowadzenia, ale na ich na drodze stanął Mateusz Kolasa, który popisał się fantastyczną paradą. Na przerwę rezerwy zeszły z jednobramkową stratą do rywali.

Początek drugiej połowy to ponowy brak koncentracji w szykach obronnych Wiary, przez który Karamba wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Podopieczni grającego trenera Piotra Jabłeckiego nieustannie napierali na bramkę w celu złapania kontaktu z rywalem i ta sztuka w końcu im się udała. W 57. minucie po zamieszaniu w polu karnym do siatki trafił Maciej Łaszyński, który uderzeniem z woleja w okienko nie dał żadnych szans golkiperowi z Gruszczyna. Kiedy wydawało się, że Wiara Lecha II zaraz wyrówna, to niespodziewanie rywale wykorzystali po raz trzeci w tym spotkaniu niefrasobliwość obrony rezerw IV-ligowca i ponownie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Chwilę później okazję do zdobycia gola miał Dawid Białas, lecz jego strzał wylądował na poprzeczce. W 87. minucie Makowski wykorzystał podanie z głębi pola i pokonał bramkarza gości, ale w tej sytuacji sędzia liniowy dopatrzył się spalonego. Co nie udało się trzy minuty przed końcem, udało się w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Z prawej strony rajdem popisał się Adamczyk, a następnie dograł na głowę wchodzącego Łaszyńskiego, a ten z zimną krwią wpakował piłkę do siatki. Lechici próbowali wyrównać, lecz bezskutecznie. W pierwszym meczu na wiosnę ulegli Karambie Gruszczyn 2:3.

Okazja do rehabilitacji nadarzy się już w najbliższą środę, kiedy to do Robakowa przyjdą rezerwy Avii. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19.

Podsumowanie

B-Klasa 2023/2024

Boisko w RobakowieSzkolna, Robakowo, gmina Kórnik, powiat poznański, województwo wielkopolskie, 62-023, Polska