Rezerwy: Wiara Lecha II – Avia II Kamionki 3:2

Lechici górą w derbach gminy Kórnik! Podopieczni trenera Piotra Jabłeckiego pokonali w drugim meczu rundy wiosennej rezerwy Avii 3:2. Dwie bramki dla Niebiesko-Białych zdobył Piotr Makowski, a jedno trafienie dołożył Mateusz Adamczyk.

Od samego początku meczu Wiara chciała narzucić swój styl gry i kontrolować przebieg spotkania. Już w drugiej minucie szansę na zdobycie gola zmarnował Piotr Makowski. Jego uderzenie było minimalnie niecelne. Gospodarze napierali, ale to goście zdobyli bramkę jako pierwsi. W 9. minucie zawodnicy Avii przejęli piłkę w środkowej strefie i wykorzystując szybkość swoich ofensywnych graczy przeprowadzili skuteczny kontratak. Podopieczni trenera Piotra Jabłeckiego potrzebowali piętnastu minut aby wyrównać. Do wykonania rzutu wolnego podszedł grający trener, który sprytnym zagraniem obsłużył wbiegającego w pole karne Mateusza Kluczyńskiego. Lewy defensor Wiary Lecha zgrał piłkę głową do Makowskiego, a ten bez problemu ulokował ją w siatce. W 32. minucie do podania z głębi pola ruszył Mateusz Adamczyk, który przebiegł całą połowę i został zatrzymany faulem w polu karnym przez rywala. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na wapno. Do wykonania jedenastki podszedł Makowski, który pewnie pokonał bramkarza Avii II. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania groźnym uderzeniem z 30 metrów popisał się Maciej Łaszyński, ale bramkarz gości nie dał się zaskoczyć. Na przerwę rezerwy zeszły prowadząc 2:1.

Początek drugiej połowy to zdecydowana przewaga lechitów, której nie udało się przekuć w sytuacje bramkowe. W 66. minucie do głosu doszli goście z Kamionek. Wykorzystali błąd w szeregach obronnych gospodarzy i wyrównali stan gry. Radość z drugiego gola nie trwała długo. Trzy minuty później Wiara Lecha II wróciła na prowadzenie. Po dwójkowej akcji Adamczyk – Makowski ten pierwszy w sytuacji sam na sam posłał piłkę nad interweniującym golkiperem. Do końca meczu rezerwy Avii starały się drugi raz doprowadzić do remisu, ale na stratę trzeciej bramki nie pozwoliła defensywa Niebiesko-Białych.

Kolejne spotkanie podopieczni trenera Piotra Jabłeckiego rozegrają w najbliższą niedzielę, 7 kwietnia o godzinie 10 w Robakowie. Rywalem lechitów będzie Odlew Poznań.

B-Klasa 2023/2024

Boisko w RobakowieSzkolna, Robakowo, gmina Kórnik, powiat poznański, województwo wielkopolskie, 62-023, Polska

27 marca 202419:00
(15)
Wiara Lecha II
Avia II Kamionki
3 - 2
Bramki: 24′ 32′ Piotr Makowski, 70′ Mateusz Adamczyk – 9′ Kacper Grabowski, 66′ Aleksander Kupiecki
Żółta kartka: Mateusz Kluczyński, Dawid Norek, Jakub Pawlaczyk, Tomasz Smura – Marcin Kuś
Wiara Lecha: Wincenty Olesienkiewicz – Jakub Pawlaczyk, Maciej Łaszyński (46. Dawid Konieczny), Mateusz Kluczyński (83. Tomasz Olejniczak) – Dawid Białas (71. Kacper Niezborała), Bartosz Goderski, Piotr Jabłecki, Tomasz Smura, Paweł Szmajdziński – Piotr Makowski (78. Dawid Norek), Mateusz Adamczyk