Polonus Kazimierz Biskupi – Wiara Lecha 3:2

Wiara Lecha przegrała w wyjazdowym meczu inaugurującym rundę wiosenną V ligi. Po emocjonującym spotkaniu lider stawki musiał uznać wyższość Polonusa Kazimierz Biskupi. Bramki dla Lechitów zdobyli Błażej Telichowski oraz Daniel Mankiewicz.

Wiara Lecha rozpoczęła tegoroczną walkę o ligowe punkty w najlepszy możliwy sposób, czyli otwierając wynik spotkania już w piątej minucie meczu. Błażej Telichowski wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Eryka Lubienieckiego oraz zamieszanie w polu karnym gospodarzy i strzałem z woleja pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce. Lechici mieli kontrolę nad spotkaniem przez pierwsze pół godziny spotkania, a później coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Najpierw wykorzystali stratę piłki przez zawodników Wiary w środku pola, gdy skonstruowali bardzo groźną kontrę. Napastnik Polonusa minął Mikołaja Nawrowskiego, ale bramki Lechitów bronił ostatecznie wracający za akcją Kuba Kałżyński, który zdołał odbić piłkę w taki sposób, że odbiła się od słupka i wróciła na plac gry. Sygnał ostrzegawczy w postaci tej akcji jednak nie wystarczył i kilka minut później gospodarze doprowadzili do wyrównania po równie szybkim kontrataku. Chwilę później boisko musiał opuścić kontuzjowany Marcin Daniel, którego zastąpił debiutujący Krzysztof Kaźmierczak. Drugim debiutantem w szeregach Wiary był natomiast Łukasz Szumiński, który rozegrał ostatecznie to spotkanie w pełnym wymiarze.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Wciąż zespół trenera Łukasza Kubiaka miał inicjatywę nad meczem, a rywale czyhali na błędy indywidualne lidera V ligi. W ten sposób w 55. minucie zespół Polonusa wyszedł na prowadzenie, gdy napastnik gospodarzy urwał się defensorom Wiary i pewnie pokonał Nawrowskiego w sytuacji jeden na jednego. Kwadrans później ten sam zawodnik Polonusa sfaulował w środku pola Kubę Kałżyńskiego, za co otrzymał drugą żółtą kartką i od 69 minuty Lechici grali w przewadze. Fakt został dość szybko wykorzystany przez Kiboli, bo już w 76 minucie bramkę wyrównującą po strzale z pola karnego zdobył Daniel Mankiewicz. Wiara Lecha rzuciła wszystko na jedną szalę, starając się o trzecią bramkę i wywalczenie zwycięstwa, lecz w doliczonym czasie gry Polonus po raz trzeci wykreował sobie bardzo groźną sytuację po długim podaniu za linię obrony do szybkiego napastnika. Zawodnik gospodarzy zdołał pokonać golkipera Wiary, ustalając wynik spotkania na 3:2 i przerywając serię trzynastu spotkań ligowych Kiboli bez porażki.

Potknięcie zespołu trenera Łukasza Kubiaka wykorzystała Olimpia Koło, która zwyciężyła z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski, odrabiając stratę do lidera. Obecnie Lechici mają przewagę dwóch punktów, a bezpośredni pojedynek dwóch rywali do awansu do IV ligi odbędzie się już w najbliższą sobotę o godzinie 16.00 na stadionie przy ulicy Gdańskiej w Poznaniu.