Lipno Stęszew – Wiara Lecha 1:0

Mecz 24. kolejki IV ligi pomiędzy Wiarą Lecha a Lipnem Stęszew zakończył się porażką lechitów. Rywale jedyną bramkę w meczu zdobyli w 55. minucie.

Zespół trenera Łukasza Kubiaka przystąpił do spotkania osłabiony kontuzjami Mateusza Szeląga, Siergieja Krivetsa oraz Jakuba Wilka. O powrót do gry walczą także Marcin Daniel i Kacper Dolski, którzy zmagają się z urazami od zimowych przygotowań. Już w dziesiątej minucie meczu do grona kontuzjowanych dołączył Kuba Kałżyński, który ucierpiał w starciu z rywalem. Stopera zmienił Dominik Bednarek, który musiał sobie poradzić z grą na nowej pozycji.

Zespół Lipna szukał drogi do bramki poprzez dośrodkowania z bocznych sektorów z boiska, ale mimo kłopotów kadrowych skutecznie spisywał się blok defensywny lechitów. Niebiesko-Biali dobrze realizowali meczowe założenia, próbując zdobyć bramkę po szybkich kontratakach. Dwukrotnie do klarownych sytuacji doszedł Daniel Mankiewicz, lecz najpierw strzał napastnika Kiboli obronił bramkarz Lipna, a następnie golkiper gospodarzy zdołał złapać wypuszczoną futbolówkę. Tuż przed przerwą stęszewianie doszli do kolejnej sytuacji po stałym fragmencie, ale strzał głową okazał się być niecelny.

Podobnie jak w meczu pucharowym, dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik spotkania otworzyli zawodnicy Lipna. Jeden z zawodników gospodarzy trafił nieczysto w piłkę dograną ze skrzydła i ta spadła na piąty metr, gdzie miejsce na strzał znalazł Mateusz Molewski. Rywal uderzył tuż obok Nawrowskiego i Kibole musieli wziąć się do odrabiania strat. Wiara Lecha zaczęła więcej operować piłką i starała się stworzyć zagranie pod bramką stęszewskiej drużyny. Było to jednak spore wyzwanie, bo rywale postawili na głęboką defensywę i ostatecznie zdołali utrzymać prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego.

Mimo jedenastej porażki w tym sezonie, Niebiesko-Biali utrzymali dziewiątą pozycję w tabeli i zachowali 15-punktową przewagę nad strefą spadkową. Lechici będą mogli się zrehabilitować w najbliższą sobotę o godzinie 19 na poznańskiej Śródce. W ramach 25. kolejki Wiara Lecha podejmie piątą w tabeli Polonię Leszno, z którą w rundzie jesiennej przegrała 1:2.