Wiara Lecha – Kotwica Kórnik 2:5

W pierwszym domowym meczu na wiosnę Wiara Lecha uległa Kotwicy Kórnik 2:5. Bramki dla lechitów zdobyli Mikołaj Hudziak oraz Jakub Kieliszewski.

Warunki do gry na przestrzeni całego spotkania były idealne. Również początek rywalizacji dawał nadzieję, że po jej zakończeniu będzie można kontynuować atmosferę piłkarskiego święta. Już w 5. minucie Kibole mogli cieszyć się z prowadzenia, gdy po świetnym podaniu Daniela Mankiewicza z prawej strony w pole karne, piłkę pod poprzeczką umieścił Mikołaj Hudziak. Dobre humory częściowo popsuła pierwsza żółta kartka otrzymana chwilę później przez Krzysztofa Kaźmierczaka. Wywołała ona sporo dyskusji w szeregach Niebiesko-Białych, a nerwowość ta przełożyła się na nastroje w dalszej części meczu. Po szybko straconej bramce Kotwica przebudziła się i zaczęła łatwo dochodzić sytuacji strzeleckich. Nie przyniosły one skutku, a po okresie rwanej gry w środku pola nastąpiło przełamanie. W 20. minucie jeden z zawodników przyjezdnych przechwycił długie podanie od bramkarza lechitów, niepilnowany pomknął w stronę centrum boiska i bardzo silnym strzałem w dolny róg bramki wyrównał stan meczu. Cztery minuty później Kotwa zaatakowała po raz kolejny. Dośrodkowanie z głębi pola w szesnastkę zostało zamienione najpierw na trafienie w poprzeczkę, dobitka obiła słupek, a gdy piłkę ostatecznie złapał Mikołaj Nawrowski sędzia odgwizdał gola dla kórniczan. Zamieszanie, które wywołało to zajście na pewno miało wpływ na przebieg następnej sytuacji dla Kotwicy. W 28. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka została wysoko podbita, co zaowocowało groźnym wolejem napastnika gości i podwyższeniem prowadzenia na 3:1. Od tego momentu tempo gry wyraźnie zmalało, Kibole odzyskali posiadanie piłki, lecz żadne próby ataków nie przynosiły zamierzonych efektów. W taki sposób dokończono pierwszą połowę, po której Wiara schodziła z dwubramkową stratą.

Po zmianie stron przyjezdni narzucili lechitom swoją taktykę, która uniemożliwiała tworzenie dogodnych pozycji do strzału, a wiele z ostatnich podań do atakujących było wybijanych. Większość czasu akcja toczyła się w środku pola, nieznacznie jednak bliżej bramki Kotwicy. Co jakiś czas goście zagrażali bramce Niebiesko-Białych, lecz wszystkie te próby skutecznie bronił dobrze dysponowany Nawrowski. W 68. minucie doszło do groźnej sytuacji, gdy odważnie rozgrywający poznaniacy stracili piłkę we własnym polu karnym, ale w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił ją Błażej Telichowski. W 78. minucie nadzieję na korzystny wynik ożywił zmiennik Jakub Kieliszewski, wykorzystując podanie Jakuba Wilka. Było to podanie po ziemi z lewej strony szesnastki, które otworzyło kończącemu drogę do pustej bramki. By uratować choć jeden punkt, Wiara musiała odważniej zaatakować, lecz stworzyło to też większe możliwości Kotwy. Gospodarzy tego meczu złudzeń pozbawił dopiero gol w 90. minucie po centrze. Na zakończenie jeszcze dwie minuty później kórniczanie trafili po raz kolejny, zamykając tym samym wynik tego spotkania.

Porażka ta skomplikowała sytuację w Niebiesko-Białych i kosztowała utratę ósmej pozycji w tabeli. Szansę wykorzystała Victoria Września, a na punkt do lechitów zbliżył się Mieszko Gniezno. Następny ligowy pojedynek Wiara Lecha rozegra w sobotę, 6 kwietnia o godzinie 16 na wyjeździe z Obrą Kościan. Trzy dni wcześniej na Śródce Kibole zmierzą się w 1/8 finału Pucharu Polski z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Początek meczu, którego stawką będzie ćwierćfinał został zaplanowany na godzinę 19:45.